سخن مدیر:

سکوت و لبخند | موفق شدن را با این دو کار انجام دهید

بدون دیدگاه

سکوت و لبخند | موفق شدن را با این دو کار انجام دهید

سکوت و لبخند

سکوت و لبخند

افراد موفق همیشه دو چیز بر روی لبهایشان دارند : سکوت و لبخند
جمله ی بالا شاید خودش به تنهایی سند محکمی باشد برای کسانی که دوست دارند موفق باشند و در زندگی بدون هیچ حاشیه ای آرامش داشته باشند و در کارهایشان موفق باشند.
همه ی ما در زندگی دچار موقعیت هایی میشویم که در آن مجبور به واکنش هایی که ناشی از فشاری است که برایمان ایجاد کرده میشویم اما کنترل کردن این واکنش و مقابله با آن هنر اصلی است . زمانی که شما خشمگین هستید و در آن لحظه یک واکنش پرخاشگرانه از خود نشان میدهید را میتوان با فرو نشاندن خشم خود و سکوت جابجا کنید این یک قدم بزرگ در تغیر شخصیت است . زمانی که بتوانید در هنگام عصبانیت خشم خود را فرو بنشانید و سکوت پیشه کنید شما برنده هستید.
در مقاله ای درباره ی خشم احادیث و سخنان بزرگان را که در این باره سخن گفته بودند را میتوانید مشاهده کنید.

سخن بزرگان | جملاتی زیبا و خواندنی درباره ی خشم

 

سکوت و لبخند

سکوت و لبخند

سکوت کنید
موافعی پیش می آید که که شما در حال گفتگو هستید و در این بین به خاطر مسئله ای جر و بحثی آغاز میشود .
در پیش بینی اول شما جر و بحث را ادامه میدهید و همینطور طرف مقابل شما به این بحث ادامه میدهد واکنش های هر دو شما بدتر و بدتر میشود و شروع به پرخاشگری میکنید و تاجایی ادامه میدهید که هر دو پر از خشم عصبانیت شده اید حالا شما مانند یک کوه آتشفشان هستید که هر لحظه در حال انفجار است ‍!
همه ی ما میدانیم که خشمگین شدن و عصبانیت نه تنها فایده ای ندارد بلکه همه چیز را بدتر میکند بدتر از آنچه فکرش را بکنید. حال شما خراب میشود و خشمی از درون شما را میخورد و در کنار آن خشمی هم از برون یقه شما را میگیرد و همه ی اینها دست به دست هم میدهند و یه فاجعه را بوجود می آورد.
اما به سراغ پیش بینی دوم بریم بحثی در حال رخ دادن است در نگاه اول شما میتوانید با سکوت کردن و آرام بودن کاری کنید که این اتفاق رخ ندهد و در نگاه دوم اگر بحثی هم آغاز شد تنها کاری که شما باید بکنید این است که خشم خود را فرو بنشاشید و فقط و فقط سکوت کنید.
سخت است در لحظه ای که واقعا نمیتوانید سکوت کنید و باید آنچه که حقیقت یا واقعیت دارد را به زبان بیاورید و با فریاد آنرا به دیگران بفهمانید اما اگر سکوت پیشه کنید و صبور باشید بعدا خواهید فهمید که کار درست را انجام داه اید و یک آرامش درونی در شما ایجاد میشود.
سکوت بهترین پاسخ و واکنش در خیلی از جاهاست نه تنها در مواقعی که شما عصبانی هستید در لحظاتی که شما فقط در حال حرف زدن معمولی هستید و جمعی که طرف مقابل شماست هم سطح فکری شما نیستند و بحث هایی که میکنند شما میدانید این بحث ها هیچ ارزشی ندارد و همه اش چرت محض است ! کار درست این نیست که شما به آنها بفهمانید این هایی که شما میگویید درست نیست و حقیقت چیز دیگری است , شما فقط باید سکوت کنید و بگذارید آنها به حال خودشان باشند همین !
سکوت کنید و بگذارید دیگران عصبانی شوند اما شما نشوید .
سکوت کنید و بگذارید دیگران طرز فکر احمقانه خودشان را بیان کنند.
سکوت کنید و بگذارید با این سکوت آرامش و شخضیت شما حفظ شود .
سکوت کنید …….
سکوت و لبخند

سکوت و لبخند

لبخند بزنید
در کنار سکوت یکی از بهترین و زیباترین واکنش ها دنیا لبخند است .
لبخندی که با آن میتوان خیلی کار ها کرد,لبخند‌ی که زیبایی بوجود می آورد,لبخندی که همه چیز را میتواند زیر و رو کند .
شاید کار سختی باشد اما اگر شما بتوانید همیشه لبخند را بر روی لبانتان داشته باشید همه چیز عالی میشود.
در لحظاتی که همه شاد هستند شما هم شاد باشید چرا  که این شادی که حس درونی زیبایی در ما بوچود می آورد .
در لحظاتی که حالتان خوب نیس وحوصله ی هیچ چیزی را ندارید لبخند بزنید شاید در آن وضعیت این کار برایتان دشوار باشد اما پس از لبخند زدن خواهید دید که چگونه تغیراتی در حال شما بوجود می آید.
در رفتار شما با مردم خیلی مهم است که شما لبخند داشته باشد و با روی خوش با دیگران برخورد کنید حتی فکرش را هم نمیکنید که تاثیری دارد و چه ذهنیت زیبایی از شما در ذهن طرف مقابل شکل میگیرد شاید واقعا برای بعضی ها سخت باشد اما فقط کافی است به مرور امتحان کنید و با لبخند و و روی گشاده با دیگران برخورد کنید تا ببینید چقدر دوست داشتنی است . تصور کنید که فردی به همین شیوه با شما برخورد کند آیا برای شما لذت بخش نیست ؟
با یک رفتار خوب با مردم میتوانید در آنچه که میخواهید موفق باشید .
سعی کنید از همین حالا شروع کنید با هر کسی برخورد داشتید و با روی خوش و لبخند با او رفتار کنید بگذارید یک تصویر زیبا از شما در ذهنش شکل بگیرد .
دوست دارید دوست داشتنی باشید و دیگران از شما خوششان بیاید ؟
جواب این است : با یک رفتار خوب که در آن لبخند هم وجود داشته باشد میتوانید این کار را انجام دهید.

 

همیشه بخند

همیشه بخند

کلام آخر
همه ی ما دوست داریم در کارهایمان موفق شویم, همه ی ما دوست داریم که آرامش درونی داشته باشیم , همه ی ما دوست داریم که در نزد دیگران عزیز باشیم و ….. میتوان به این ها رسید فقط کافیست دو کار را انجام دهید : سکوت کردن و لبخند زدن
یک بار دیگر جمله ای که اول خواندید را دوباره در اینجا میگوییم : اگر میخواهید موفق باشید باید این دو چیز را بر روی لب خود داشته باشید : سکوت و لبخند

 

نارنجی پلاس + بخش مقالات سبک زندگی

  • نویسنده
    نارنجی پلاس
  • تعداد بازدید
    443 views
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
نوشته‌های ویژه