سخن مدیر:

با احمق ها چه کنیم ؟ روش مقابله با آدم های احمق !

یک دیدگاه

با احمق ها چه کنیم ؟ روش مقابله با آدم های احمق!

احمق

احمق

عالم باشى یا جاهل ، خاموشى را برگزین تا بردبار به شمار آیى . زیرا خاموشى نزد دانایان زینت و در پیش نادانان پوشش است. “تحف العقول ص 305”

در زندگی همه ی ما افرادی هستند که از حماقت و نادانی رنج میبرند و نادانی و با جهل خود شما را هم ازرده خاطر میکنند و آرامش شما را به هم میزنند .
با این افراد چه باید کرد ؟!؟
چه رفتاری باید از خود نشان دهیم ؟؟!
در پاسخ سوال های بالا شاید یکی از گزینه های همه ما این است که آدم های احمق را باید یک بلایی سرشان بیاوریم تا دلمان حسابی خنک شود ! اما باز هم هر کاری بکنیم آنها احمق میماند ! و متاسفانه در دنیای امروزی آنقدر آدم احمق زیاد است که برای مقابله با آنها باید یک راه و چاره اساسی پیدا نمود.
اکثر انسان ها دوست دارند همیشه خود را برتر از یکدیگر نشان دهند و خیلی از آنها هم دوست دارند دیگران را مسخره کنند !
اما در این بین هستند ادم های نادانی که برتر نیستند ولی کسانی که از خود برتر هستند را مسخره میکنند . و از نگاهی دیگر کسانی که به یک برتری رسیده اند ولی باز هم در این حال کسانی که از خودشان برتر نیستند را به تمسخر میگیرند.
به راستی که اکثر انسان در این حالات شعور یک رفتار درست را ندارند .
به شعور اشاره کردیم مسئله ی بزرگی که حسابی باید به آن پرداخت اما در حال حاضر میخواهیم به روش مقابله با کسانی که شعور ندارند بپردازیم !
در حال سپری کردن اوقات خود هستید مثلا به کار خود مشغول هستید که یک احمق از راه میرسد !
شاید دارید کارتان رو به صورت درستی انجام میدهید ولی آدم احمق اشکالات بی مورد و بیخودی از شما میگرد که آرامش و تمرکز شما را میگیرد یا شاید در صورت دیگری هم در کارتان کاری را به صورت اشتباه انجام میدهید که در اینجا احمق به صورت انتحاری به شما حمله ور میشوند و از تمسخر گرفته تا اشکالات ریز و درشت را به شما تحمیل میکنند و در این حالت نه تنها شما تمرکز بر انجام دادن کار درست را ندارید بلکه به صورت بدتری نسبت به قبل به کار ادامه میدهید !
احمق

من آدم های احمق رو میبینم ولی اونها نمیدونن که احمق هستند.

 

بلای آدمی زبان اوست ” حضرت علی (ع) “

طبق فرموده حضرت علی زبان ما انسان ها میتواند همه کار بکند و یکی از این کار های زیان و بلا است !
کنترل زبان کاری است که باید در آن کوشا باشیم اما  آدم های نادان این قابلیت را ندارند ! آنها با زبان خود جملات و حرف های احمقانه خود را به زبان می آورند و همه را  آزرده خاطر میکنند.
برای همه ی شما ها از این قبیل اتفاق ها افتاده و همه ی شما با آدم های احمق برخورد داشته اید :
آدم ها یی که فقط میخواهند نظر خود را به دیگران تحمیل کنند در صورتی که حق با آنها نیست !
آدم هایی که قصد تمسخر و کارهای دیوانه وار دارند !
آدم هایی که شعور ندارند ! شعور حرف زدن,شعور برخورد,شعور رفتار و منش و …. خیلی از شعور ها که آنها ندارند البته شاید بعضی از آنها داشته باشند ولی از آن استفاده نمیکنند!

و اما با این آدم ها چه کنیم ؟!؟

سکوت در برابر احمق بهتر از جواب دادن به اوست

“تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 77 ، ح 1256

شاید خیلی از شما این جمله معروف را شنیده باشید : جواب ابلهان خاموشی است !

در برابر آدم های احمق فقط کافیست یک کار انجام دهید : سکوت !

بگذارید آنها مدام حرف بزنند ! بگذارید مدام از شما ایراد بگیرند ! بگذارید مدام شما مسخره کنند ! فقط در مقابل کار های آنها سکوت کنید.
اصلا سعی نکنید که جواب آنها را بدهید چرا که با این کار نه تنها شماجواب قاطعی به انها نمیدهید بلکه آنها واکنش شما را نیز به تمسخر میگرند و کارهای احمقانه خود را ادامه میدهند.

 هرگز با احمق ها بحث نکنید. آنها اول شما را تا سطح خودشان پایین می کشند بعد با تجربه ی یک عمر زندگی در آن سطح، شما را شکست می دهند. “مارک تواین”

این جمله را به ذهن خود بسپارید و در مواقعی که با یک احمق برخورد میکنید به یاد آورید .
شاید در مواقعی که در برخورد با یک احمق پیش می آید فکر شما حسابی مختوش شده و به چیز های زیادی برای واکنش مقابل آنها فکر میکنید اما آنها را فراموش کنید و فقط  یک کار کنید سکوت ! شما با سکوت احترام شخصیت خودتان را حفظ کرده اید و با خود در مقابل رفتار احمق ها بگویید تو یک احمق بیش نیستی و من خودم را برای رفتار احمقانه ی تو به زحمت نمیندازم.
احمق

احمقها , احمقها همه جا هستند !

کلام آخر

بهترین کارها در نزد خدا نگهداری زبان  است ” حضرت محمد (ص)

طبق همه ی احادیث و گفته های بالا تنها راه مقابله با افراد احمق و نادان سکوت است. سکوت و نگفتن است که ما را به آسودگی میرساند با سکوت احترام شخصیت خود را حفظ میکنیم و به خاطر یک یا چندین احمق خود را عصبانی نکنیم و ذهن خود را مختوش نکنیم چرا که طبیعت این موجودات است که احمق باشند و ما فقط باید در مقابل آنها سکوت کنیم .

 

نارنجی پلاس +

 

 • نویسنده
  نارنجی پلاس
 • تعداد بازدید
  6,721 views
1دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
 1. هدی :
  13 سپتامبر 18

  سلام خ عالی بود ممنون😊😊

نوشته‌های ویژه